środa, 14 grudnia 2011

Kiedy Bóg coś obiecuje...

Jakieś 5-6 lat temu (nie pamiętam... sprawdzę jak tylko dotrę do kartonów z moimi starymi zeszytami!) siedziałam sobie na hamaku i czytałam Biblię. Tak po prostu, po kolei - a była to kolej akurat na księgę Jeremiasza. Kiedy doszłam do rozdziału 32 jedno ze zdań nagle mnie "zatrzymało".

To bowiem mówi Pan zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice (Jr 32:15)

Niby dziwne, wyrwane z kontekstu zdanie... ale jakoś mnie uderzyło. Spojrzałam na dom, przed którym siedziałam - dom zdecydowanie za mały na ilość mieszkających w nim osób... dom, który był bardziej mieszkaniem niż domem... nie kojarzył się chyba nikomu z mieszkańców z tym, z czym ludziom kojarzą się domy.
I nagle poczułam, że Bóg chce mi powiedzieć, że nie będzie tak zawsze... że będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice... że będą inne domy, inne ogrody, inne niedzielne poranki... że jeszcze będzie inaczej... że będzie inaczej, bo Bóg odmieni los tego kraju (Jer 32:44).

Zaczęło się jakiś tydzień później... od informacji, że musimy sprzedać nasz dom (nie będę się zagłębiała w szczegóły)... potem było różnie... historia jest długa. Ciągle zmieniająca się sytuacja, dzielna walka moich rodziców, modlitwa... i Bóg, który w chwilach zwątpienia pojawiał się z księgą Jeremiasza ...będą jeszcze w tym kraju kupować domy... i dodawał wiary w to, że jeszcze będzie inaczej.

Było kilka pomysłów... działki z jakimiś ruinami na nich, domy do generalnego remontu...
i w końcu - jedna działka z przepiękną gruszą na środku.

Dziś gruszy już nie ma... jest coś innego...

 ...jest TO! - choć teraz już trochę bardziej wykończone ;)
w ostatni weekend po raz pierwszy spałam w moim ślicznym pokoju, koloru świeżego awokado.
na razie jest pusto, nie ma mebli, nie ma drzwi... ale kiedy tam jestem - nagle ogarnia mnie pewność tego, że Bóg naprawdę dotrzymuje słowa! Zawsze!!!! Czasem trwa to dłużej niż bym chciała i jest inne niż bym się spodziewała! Ale wiem, że warto robić w życiu jedno:

 
Trzymajmy się niewzruszenie nadziei, którą wyznajemy -
bo godny jest zaufania Ten, który dał obietnicę (hbr10:23)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz